Žaibosaugos įrengimas

Dirbame visoje Lietuvoje


Žaibosauga, tai yra komplektas priemonių, kurios užtikrina pastatų bei žmonių saugumą nuo įvairių grėsmių. Mūsų paslaugos:

Tradicinės, pasyvinės žaibosaugos sistemos;

Aktyvieji žaibolaidžiai su elektronika;

Naujos kartos negendantys Ingesco PDC žaibolaidžiai;

Žaibosauga daugiabučiams gyvenamiesiems pastatams;

Žaibosauga saulės jėgainėms;

Žaibosauga komercinės ir gamybinės paskirties objektams;

Žaibosaugos sprendimai įpatingos paskirties objektams;

Žaibosaugos projektavimo paslaugos;

Įžeminimas;

B+C, D klasės apsauga nuo viršįtampių;

Žaibosaugos įrengimas


ŽAIBOLAIDŽIO ĮŽEMINTUVO ĮŽEMINIMO IR JUNGČIŲ PEREINAMŲJŲ VARŽŲ MATAVIMAI Statybos techninio reglamento STR 2.01.06:2009 Statinių apsauga nuo žaibo. Išorinė statinių apsauga nuo žaibo 1 priedo 52 punktas nustato, kad statinių apsaugos nuo Žaibo Įrenginiai turi būti apžiūrimi ir tikrinami naudojimo metu. Apsaugos nuo žaibo įrenginiai apžiūrimi ir tikrinami atsižvelgiant į apsaugos klasę. Apžiūros ir tikrinimo periodiškumas pateikiamas 6 lentelėje:

Apsaugos klasė Apžiūra Tikrinimas
I ir II 1 metai 2 metai
2 metai 4 metai

Statinio apsaugos


patikimumas priklauso nuo statinio paskirties ir galimų žaibo padarinių sunkumo. Statinio apsaugos patikimumas nustatomas atsižvelgiant į statinio paskirties ir galimų žaibo padarinių sunkumo, įvertinus riziką pagal LST EN 62305-2 nuostatas. Išorinių statinių apsauga skirstoma į keturias išorines statinių apsaugos klases. Pagal statinio apsaugos patikimumą statinių apsaugos klases ir jų apsaugos patikimumas pateikti 1 lentelėje:

Apsaugos klasė Apsaugos patikimumas
I 0,99
II 0,97
III 0,91
IV 0,84

Žaibolaidis: įrenginys, kurį sudaro žaibo priėmiklis, įžeminimo laidininkas, įemintuvas, kurio pagrindinė dalis yra įžemiklis, skirti statinio apsaugai nuo tiesioginio žaibo poveikio)

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Facebook
YouTube