Įžeminimo darbai

Įžeminimo darbai


Jūsų namo įžeminimas
Elektros įvadinių apskaitos, skirstomųjų spintų įžeminimo tikrinimas

Kas gi yra įžeminimas? Apsauginis įžeminimas tai pasyviųjų elektros įrenginio dalių įžeminimas žmonėms apsaugoti nuo pavojingo elektros srovės poveikio.

Apie bet kokį gyvybiškai svarbų dalyką reikia pradėti kalbėti nuo to, kokia yra jo paskirtis. Įžeminimas yra svarbus dalykas. Gyvybiškai. Nes pirminis įžeminimo tikslas – žmogaus gyvybės išsaugojimas. Skamba ganėtinai paprastai, bet ar įtikinamai?

Realybėje, atsitikus avarijai, įžeminimo dėka elektros srovė turi galimybę nutekėti į žemę per apsauginį įžeminimą ( PE), o ne per mūsų žmogiškąjį kūną. Avariją galima suprasti kaip bet kokį elektros tinklo ar į ją įjungto elektrinio prietaiso gedimą.

Įžeminimo įrengimas

Įžeminimą įrengti nėra labai sudėtinga, tačiau būtina viską atlikti teisingai. Visų pirma, svarbu parinkti tinkamą vietą, kuri neturėtų būti:

Per daug sausa (tai padidina grunto atsparumą laidumui);
Užtvindyta (įžeminimo konstrukcijos greitai surūdys);
Arti įprastų žmonių takų (kai kuriais atvejais, aplink įžeminimo kontūrą gali susiformuoti pavojinga žingsnio įtampa);
Toli nuo pagrindinio įvadinio/paskirstymo elektros skaitiklio (kuo trumpesnė trasa iki įžeminimo, tuo geriau).
Išrinkus tinkamą vietą, būtina atkasti 50 cm gylio tranšėją tokiu būdu.

Įžeminimo vietoje susidarytų lygiašonis trikampis, kurio viena kraštinė 1,5-3 m.;
Nuo vieno iš trikapio kampų iki skydelio/vietos, kur įvadas įeina į pastatą būtų trumpiausias atstumas.
Įžeminimo įrengimui būtinas medžiagas galima įsigyti paruoštas naudojimui (būna pirkti sukomplektuotas rinkinys arba atskiros dalys). Taip pat galima panaudoti
tinkamus metalinius konstruktyvus (strypus arba kampuočius) ir pasigaminti reikiamą komplektą patiems.
PatikrinimasPrieš užkasant gautą metalinę konstrukciją, reikia patikrinti įžeminimo varžą. Tai galima padaryti išsikvietus specialistą su tinkamu prietaisu. Tai patikimiausias ir primygtinai rekomenduojamas būdas. Kitas būdas, buitiniu būdu patikrinti ar įžeminimas veikia yra pavojingas ir nerekomenduojamas. Bet esant dideliam reikalui ir nesant kitų galimybių, galima sukurti didelę įtampą (įjungti elektrinį virdulį ar šildytuvą) tarp fazės ir nulio, o vėliau tarp fazės ir žemės. Tai padarius reikia pamatuoti įtampą apkrovos metu ir, jeigu ji apytiksliai vienoda, tai turėtų reikšti, kad atlikta viskas tinkamai.
PrijungimasPrie savo įrengto įžeminimo reikia pajungti tik apsauginį laidininką, ateinantį iš skydelio su skaitikliu. Nulio pakartotinai įžeminti nebereikia. Jei tai leidžiama, jis ir taip bus pajuntas prie įžeminimo skydelyje. Jei negalima, tuomet jūs rizikuotumėt nutrūkus magistralinės linijos nuliui tapti visos apylinkės įžeminimu su be galo didele apkrova, kas gali baigtis gaisru.
 
 
PASKAMBINTI